Проживання у Львові
Продовжуємо знайомити вас з нашим факультетом . Цього разу ми поговоримо про поселення першокурсників у гуртожитки університету, альтернативні варіанти розміщення у Львові, про розташування корпусів нашого факультету, маршрутів доїзду до них, а також про місця, які можуть бути вам цікавими, або колись стати у пригоді .
Гуртожитки ЛНУ
Почнемо з того, що в усі гуртожитки Львівського університету поселяють в залежності від відстані між місцем реєстрації студента і Львовом. Мінімальною віддаленістю від Львова, необхідною для поселення, є відстань у 50 кілометрів. Але через обмежену кількість місць реальний мінімальний кілометраж для поселення є більшим від зазначеного вище. Також, на поселення впливають пільги, про які ми розповімо трохи пізніше.
Зверніть увагу
Якщо відстань між Львовом і вашим населеним пунктом є меншою від 50 кілометрів, на жаль, ваша заява на поселення в університетський гуртожиток розглядатися не буде, і одразу ж отримає статус "відхилено".
Якщо кількості місць у гуртожитках, закіріплених за нашим факультетом, не вистачає для поселення усіх бажаючих, є практика поселення на вільні місця у гуртожитках від інших факультетів, у хостелах інших закладів вищої освіти міста Львова, тощо. Про це піклується деканат нашого факультету, а також адміністрація університету. При цьому, можливість поселення на такі місця варіюється з року в рік у зв'язку з епідеміологічною ситуацією, воєнним станом (через кацапське вторгнення у нашу країну), тощо.
Одною з другорядних переваг нашого факультету є те, що ми маємо власний гуртожиток, а з недавнього часу - навіть два. Перший (Гуртожиток №5) знаходиться за адресою вулиця Пасічна, 62б
, а другий (Гуртожиток №9) - за адресою вулиця Архипенка, 2
.
Гуртожиток №5
З гуртожитку №5 відкривається прекрасний краєвид на Личаківський парк. Будівля має 9 поверхів, блочне планування (6 блоків на поверх, в кожному окремий душ, санвузол, два рукомийники і чотири кімнати, у яких проживає по 2-4 людини). Крім блоків, на кожному поверсі розміщено по дві кухні, на першому поверсі є пральні машини (їх використання є платним, за одне прання доведеться викласти від 35 до 40 грн).
Від гуртожитку, можна дійти до корпусів пішки. Наприклад, до вул. Драгоманова, 50
- за 40-50 хвилин, а до вул. Тарнавського, 107
— за 25-30 хвилин. У час пік це значно економить час студентів. Маршрути можете переглянути нижче:
Гуртожиток №9
Поради від студентів
Як би не хотілося, про все у одній статті не згадаєш. Але тут на поміч приходять студенти, які вже довгий час проживають у гуртожитку, і готові поділитися кількома порадами:
- В загальному, стан кімнат є задовільним. Десь гірше, десь краще. Під час поселення може «пощастити», і вам дадуть вибір між двома-трьома кімнатами. Але це буває тільки на перший-другий день поселення. Десь потрібно підклеїти шпалери, десь — краще вже побілити стіни, тощо. Це все робите власноруч.
- Будьте готовими до того, що у незаселених кімнатах не буде жодної побутової техніки. Якщо підселяєтесь до когось — домовляєтесь про спільне користування таким майном, бо воно не є власністю гуртожитку. Вживаний холодильник і мікрохвильовку можна придбати у електрика. Меблі, у тому числі ліжка, можна взяти зі сховища, що у підвалі гуртожитку, або, за особливого бажання, замовити щось накшталт тумбочок чи стільців у столяра. Про все це вас проінструктують при поселенні.
- Гуртожиток хоч і може забезпечити вас матрацом до панцирного ліжка, але не радимо цією можливістю користуватися. Спитайте у студентів - вони можуть порадити, де дешевше всього можна придбати новий ватний матрац. Це може бути десь поблизу до гуртожитку, бо мені, коли замовляв, доставили у той самий день, десь за годинки три-чотири, але то я купував в середині навчального року.
- Якщо заселяєтесь у пусту кімнату, раджу замінити замок. При цьому, обов'язково надайте один дублікат ключа до своєї кімнати завідувачці гуртожитку.
- Холодна вода подається цілодобово, а гаряча - з 6 до 11 ранку, а також з 6 до 11 години вечора, щодня. Доступ до газових варильних панелей вільний, 24 на 7. Усі корисдори і кімнати у гуртожитку обладнані датчиками вогню і задимлення.
Поселення у гуртожиток
Поселення студентів відбувається у кілька етапів. Про них ми розповімо вам нижче.
Етап перший — подача заяв
Як тільки ви подали оригінали документів у приймальній комісії факультету, ви можете поїхати у гуртожиток, щоб там написати заяву на поселення. За наявності будь-яких пільг, які впливають на процес вашого поселення, завчасно зробіть копії документів, що підтверджують їх наявність.
У гуртожитку, на прохідній, вам запропонують заповнити бланк заяви згідно зі зразком. Обов’язково пишіть розбірливо, друкованими літерами, вказуйте актуальну контактну інформацію (у полі "номер телефону" вкажіть номер мобільного телефона абітурієнта і одного з батьків). За наявності пільг, що впливають на поселення, надійно прикріпіть підтверджуючі документи до заяви: степлером, або іншим методом.
Етап другий — очікування
Після завершення прийому оригіналів документів на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, очікуйте на появу списків на заселення на офіційному сайті факультету, а також на каналі нашого факультету в Telegram. Зверніть увагу на те, що може бути кілька хвиль заселення, тож зайвий раз не хвилюйтеся, якщо не побачите себе у "першій хвилі".
Етап третій — заселення
Коли ви побачили себе у списках на заселення, і тільки тоді, зберіть усі необхідні документи, вказані у повідомленні про заселення, і у вказаний проміжок часу завітайте до гуртожитку, щоб заселитися. Якщо вас немає у списку на заселення, не сумуйте, але й не штурмуйте гуртожиток, бо поселення відбувається виключно по спискам. Можете бути впевненими у тому, що ми в цей час шукаємо місця для заселення вас у гуртожиток, можливо, від іншого закладу освіти або факультету.
Оплата за проживання
Оплата за проживання у гуртожитку здійснюється при заселенні, одразу за 10 місяців проживання (на період вересень — червень), у сумі виходить 7800 грн
. За проживання влітку (в липні, серпні) треба буде доплатити по 780 грн
на місяць. Якщо бажання жити в гуртожитку в літній період немає — достатньо просто поїхати, залишивши непотрібні вам речі. На ваші місця нікого не поселять (крім періоду воєнного стану).
Пільгові умови оплати
Деякі категорії студентів можуть претендувати на пільгове проживання у гуртожитках університету. Повний список пільг (безкоштовне проживання чи 50% знижка на оплату проживання) і перелік документів, які необхідно подати для отримання пільгового проживання можна знайти за посиланням.
Реквізити для оплати
- Назва отримувача: Львівський національний університет імені Івана Франка
- Номер рахунку (IBAN): UA068201720313281002202001061
- МФО банку отримувача: 820172
- Код ЄДРПОУ організації: 02070987
- Призначення платежу: За проживання у гуртожитку №<номер гуртожитку>,
Прізвище, Ім'я, По-батькові
Інші гуртожитки
Іноді, буває, що місць у гуртожитках нашого університету не вистачає, щоб заселити усіх бажаючих, тож ми намагаємося знайти вільні місця у інших гуртожитках міста Львова. Цей процес може дещо затягнутися, проте ми робимо все можливе, щоб забезпечити усіх студентів житлом на період навчального року. Також, в окремих випадках, ви можете скористатися послугами приватних гуртожитків, хостелів, гуртожитків інших закладів освіти. Детальну інформацію про такі можливості ви можете знайти в інтернеті.
Оренда житла
Якщо ви розумієте, що шанси на поселення у гуртожиток для вас є малими, або маєте власні вимоги до місця проживання, можете також розглянути варіант оренди квартири чи кімнати, та навіть спільного проживання з іншими студентами.
Один з варіантів пошуку - скористатися чатом "Сусіди ЛНУ" у Telegram. Там ви можете переглянути оголошення про спільне заселення, пошук сусідів, а також оприлюднити власне оголошення, якщо хочете спільно з кимось орендувати житло.